ایا مرخصی های مابین اول و آخر هفته از ذخیره مرخصی سالیانه می کاهد ؟

در شرکتی که مشغول به کار هستم ,اگر فردی , روزهای پنجشنبه و شنبه درخواست مرخصی استحقاقی داشته باشد ,روز جمعه نیز از ذخیره مرخصی وی کسر میگردد, آیا این رویه صحیح است ؟

– از آنجا که به استناد ماده 64 قانون کار مرخصی استحقاقی سالیانه کارگران بدون در نظر گرفتن ایام تعطیل، 26 روز کاری محاسبه می شود؛ لذا چنانچه تعطیلات رسمی بین روزهای مرخصی استحقاقی کارگر واقع گردد، جزء مرخصی استحقاقی وی محسوب نمی شود.